G Girls: Inna, Antonia, Aleksandra Stan i Laura.


https://i2.wp.com/hyperflash.ro/uploads/2016/06/page.jpg

Debiutancki singiel grupy złożonej z wokalistek należących do wytwórni Global Records  ukazał się w czerwcu 2016. Aktualnie utwór Call the Police ma blisko 17 mln odsłon. Ponad to kilka dni temu ogłoszono, iż trwają prace nad kolejnym hitem.

Samą kompozycję tę nie wyróżnia wiele, a za jego produkcję odpowiedzialni są Marcel Botezan and Sebastian Barac,  znani jako Play & Win, ojcowie sukcesu Inny.

Utwór ten jest, w szczególności, adresowany głównie do fanów rumuńskiej muzyki rozrywkowej.  Ja od lat również do nich należę, co z pewnością jest zauważalne zarówno na blogu, jak i na Facebooku. Inna, Aleksandra Stan, Akcent – od nich się wszystko zaczęło. Dlatego też z całej gamy wykonawców staram się wybierać to, co przyciągnęło moją uwagę w takim czy innym momencie. Raz jest ciekawie, kiedy indziej bez szału, a co ważne jest też pewna grupa artystów zasługujących na uwagę, o których niewielu w Polsce słyszało.

Wracając do tematu.

Kim są wokalistki śpiewające w GGirls?

Inna

O Innie pisałam już tu kilkukrotnie tak więc dziś odsyłam was do poprzednich wpisów, np. tego najnowszego z 2016r.

Alexandra Stan

Specyficzna, znacznie wyróżniająca się swoimi stylizacjami od pozostałych dziewczyn. O tej wokalistce pisałam już  w 2014 roku, kiedy to podsumowałam jej twórczość. W marcu 2016 roku na Youtube ukazały się kolejne utwory artystki.

Przez dwa lata stała się pewną siebie osobą z czerwoną szminką na ustach, która zmiażdży każdą przeszkodę, jaka stanie jej na drodze. Trzeci album w aktualne standardy muzyki popularnej, wyróżniając się trochę użytym instrumentarium i mieszaniną stylów. Nie ma tu płaczliwego rozliczania się z przeszłością. Jest za to wiele oblicz kobiety walczącej o swoje „Być”. Każdy utwór opisuje zupełnie inną historię, zachowując jednak swojego tanecznego ducha.

Moje aktualne skojarzenie: Madonna z Rumunii.

P.s. Warte zauważenia jest to, iż w 2016 roku nagrała także singiel po rumuńsku z Crissem Blaziny. Muzycznie i wizualnie spójne, co jest miłą odmianą od tego, czego można usłyszeć na Aleście.

Antonia

Kolejna artystka będąca częścią grupy GGirl. Kochająca muzykę i śpiewanie, jednak zupełnie inaczej podchodząca do swojego wizerunku, co prawdopodobnie wynika z faktu, że jako jedyna z tej czwórki jest matką. Taka trochę Ciara, trochę Beyonce. W jej twórczości widać dużo wpływów amerykańskich, choć po Morenie nie traktowałam jest poważnie. Ostatnie single oraz wykonania #WeGlobal sprawiają jednak, że zaczynam się do niej przekonywać.

Lori C

Najmłodsza z nich wszystkich, a dodatkowo największa niewiadoma o ciekawej barwie głosu. Ciekawe, co pokaże teraz?

Czy wam też zdarza się słuchać rumuńskich artystów? Jeśli tak, to jestem ciekawa kogo?

Pozdrawiam,

M.

Reklamy

20 Comments Add yours

 1. Basia pisze:

  Czuję się jak dinozaur.nie miałam pojęcia o ich istnieniu,ale modowo super :)

  Polubienie

  1. kulturalnyswiatm pisze:

   Wyróżniają się na tle innych, ale z drugiej strony takie są też aktualne trendy.

   Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s