G Girls: Inna, Antonia, Aleksandra Stan i Laura.


https://i0.wp.com/hyperflash.ro/uploads/2016/06/page.jpg

Debiutancki singiel grupy złożonej z wokalistek należących do wytwórni Global Records  ukazał się w czerwcu 2016. Aktualnie utwór Call the Police ma blisko 17 mln odsłon. Ponad to kilka dni temu ogłoszono, iż trwają prace nad kolejnym hitem.

Samą kompozycję tę nie wyróżnia wiele, a za jego produkcję odpowiedzialni są Marcel Botezan and Sebastian Barac,  znani jako Play & Win, ojcowie sukcesu Inny.

Utwór ten jest, w szczególności, adresowany głównie do fanów rumuńskiej muzyki rozrywkowej.  Ja od lat również do nich należę, co z pewnością jest zauważalne zarówno na blogu, jak i na Facebooku. Inna, Aleksandra Stan, Akcent – od nich się wszystko zaczęło. Dlatego też z całej gamy wykonawców staram się wybierać to, co przyciągnęło moją uwagę w takim czy innym momencie. Raz jest ciekawie, kiedy indziej bez szału, a co ważne jest też pewna grupa artystów zasługujących na uwagę, o których niewielu w Polsce słyszało.

Wracając do tematu.

Kim są wokalistki śpiewające w GGirls?

Inna

O Innie pisałam już tu kilkukrotnie tak więc dziś odsyłam was do poprzednich wpisów, np. tego najnowszego z 2016r.

Alexandra Stan

Specyficzna, znacznie wyróżniająca się swoimi stylizacjami od pozostałych dziewczyn. O tej wokalistce pisałam już  w 2014 roku, kiedy to podsumowałam jej twórczość. W marcu 2016 roku na Youtube ukazały się kolejne utwory artystki.

Przez dwa lata stała się pewną siebie osobą z czerwoną szminką na ustach, która zmiażdży każdą przeszkodę, jaka stanie jej na drodze. Trzeci album w aktualne standardy muzyki popularnej, wyróżniając się trochę użytym instrumentarium i mieszaniną stylów. Nie ma tu płaczliwego rozliczania się z przeszłością. Jest za to wiele oblicz kobiety walczącej o swoje „Być”. Każdy utwór opisuje zupełnie inną historię, zachowując jednak swojego tanecznego ducha.

Moje aktualne skojarzenie: Madonna z Rumunii.

P.s. Warte zauważenia jest to, iż w 2016 roku nagrała także singiel po rumuńsku z Crissem Blaziny. Muzycznie i wizualnie spójne, co jest miłą odmianą od tego, czego można usłyszeć na Aleście.

Antonia

Kolejna artystka będąca częścią grupy GGirl. Kochająca muzykę i śpiewanie, jednak zupełnie inaczej podchodząca do swojego wizerunku, co prawdopodobnie wynika z faktu, że jako jedyna z tej czwórki jest matką. Taka trochę Ciara, trochę Beyonce. W jej twórczości widać dużo wpływów amerykańskich, choć po Morenie nie traktowałam jest poważnie. Ostatnie single oraz wykonania #WeGlobal sprawiają jednak, że zaczynam się do niej przekonywać.

Lori C

Najmłodsza z nich wszystkich, a dodatkowo największa niewiadoma o ciekawej barwie głosu. Ciekawe, co pokaże teraz?

Czy wam też zdarza się słuchać rumuńskich artystów? Jeśli tak, to jestem ciekawa kogo?

Pozdrawiam,

M.

Reklamy

20 myśli na temat “G Girls: Inna, Antonia, Aleksandra Stan i Laura.

Dodaj własny

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

Blog na WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d blogerów lubi to: