9 złotych rad od Reginy Brett


downloadhghydrh

Na gwiazdkę dostałam od pewnego Anioła książkę. Po jej przeczytaniu okazało się, że będzie ona stanowić bardzo ważną pozycję na mojej półce.

Czytałam ją blisko trzy tygodnie, ale przypuszczam, że szybkochłonącym słowa zajmnie to maksymalnie weekend. To nie jest ciężka rozprawa, jednak podczas czytania warto się zatrzymywać, gdyż pomiędzy felietonami można dowiedzieć się czegoś ciekawego.

Ta książka to nie odkrycie Ameryki, a raczej zbieranina krótkich tekstów o życiu. Ona nie daje odpowiedzi na pytanie: Jak żyć? To wskazówka, a zarazem lektura obowiązkowa dla każdego poszukującego.

„Nikt nie jest zbyt mały, żeby wpłynąć na rzeczywistość. Jeżeli chcesz przynieść światu wielką zmianę, wykonuj swoje zadania z większą miłością, większą uwagą, większą pasją. Po prostu pokochaj swoją pracę, swoją rodzinę, swoją okolicę, zadanie, które ci powierzono.”

ON NOW(1)

„Każdy jest twoim uczniem albo nauczycielem. A większość z ludzi występuje w obu tych rolach.”

„Łatwo wybaczyć dziecku, które boi się ciemności. Prawdziwą tragedią jest, gdy człowiek boi się światła.”

„Otwórz się. Wpuść do swojego serca kogoś, kto rozumie ciebie, twoje poczucie humoru, twoją muzykę, twoje marzenia. Nie umawiaj się z kimś, kto zamyka ci oczy na cud, jakim są twoi przyjaciele, twoja rodzina i ty sam.”

„Nigdy nie trać wiary w siebie i w to, co możesz zaoferować światu. Dopóki chodzisz po świecie, jesteś na nim potrzebny.”

„W głębi duszy rzeczywiście nosimy prawdę. Żeby ją usłyszeć, musisz przestać robić z siebie ofiarę i szukać odpowiedzi u wszystkich wokół. Jeśli chcesz wsłuchać się w swój wewnętrzny głos, musisz poświęcić na to czas i otoczyć się ciszą. To mi pomogło uzdrowić ciało i odzyskać w życiu równowagę.”

„Dokonuj dobych wyborów. Dumbeldore wyjaśnił Harry’emu Potterowi, że to nasze wybory ukazują, kim naprawdę jesteśmy – o wiele lepiej niż nasze zdolności. To od ciebie zależy, co wybierzesz, przyjacielu. Wszyscy dostajemy od życia gorsze karty. Różnica polega na tym, jak rozegrasz tę partię. „

” – Nie przegap tych wszystkich dni między tym, czego się boisz albo nie możesz doczekać – Bądź obecna tu i teraz.”

” Wszyscy przeżywają upadki. Zwycięzcą jest ten, kto szybciej się podniesie i ruszy dalej.”

 

Reklamy

3 thoughts on “9 złotych rad od Reginy Brett

Add yours

  1. Nie mogę się nie zgodzić! Książka jest niesamowita. Aktualnie czytam pomarańczową, czyli „Bóg zawsze znajdzie ci pracę” i z każdym kolejnym felietonem jestem coraz bardziej zbudowana.

    Polubione przez 1 osoba

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

Blog na WordPress.com.

Up ↑

%d blogerów lubi to: