Nieśmiertelność wg. Henry’ego Morgana.


https://i2.wp.com/www.hdwallwide.com/wp-content/uploads/2014/11/forever-tv-series-wallpapers-hd-hdwallwide-com.jpg

Po dłuższej przerwie powracam z kolejną blogerską recenzjo-analizą telewizyjnej produkcji. W poprzednich tego typu wpisach opisywałam Castle czy The Cape. Tym razem mój wybór padł na Forever.

Dlaczego Forever?

 • od zawsze oglądałam wiele seriali ze zbrodnią w tle,
 • bardzo cenię sobie aktora, który gra główną rolę; chcę go troszkę więcej w kinie i TV – myślę, że wiele dziewcząt z chęcią posłucha tego głosu,
 • skojarzenia z Highlanderem,
 • nawiązania historyczne

https://images.duckduckgo.com/iur/?f=1&image_host=http%3A%2F%2Fpmcvariety.files.wordpress.com%2F2014%2F09%2Fforever-tv-review-abc.jpg%3Fw%3D1000%26h%3D563%26crop%3D1&u=https://pmcvariety.files.wordpress.com/2014/09/forever-tv-review-abc.jpg?w=1000&h=563&crop=1

Na poziomie podstawym serial ten jest opowieścią o koronerze i policjantce z Nowego Yorku. Typowa opowieść zawierająca populane od lat schematy.

Ludzie z różnych kręgów spotykają się w miejscu pracy i zakochują się w sobie. Patetyczne? Ale czy na pewno?

On, Henry Morgan wyróżniający się z tłumu dziwak. Zaangażowany widz bez problemu powinien zauważyć podobieństwa do bohaterów innych produkcji telewizyjnych. Dla mnie są to przede wszystkim:

 • Highlander – w szczególności serial TV.
  • nieśmiertelność jako „dar”
  • antykwariat – owszem, oficjalnie należy on do Abe’a (jego syna) to jednak jest miejscem, które jest częścią jego domu,
  • wiedza historyczna często wynikająca z prywatnych doświadczeń.
 • Moonlight (Pod osłoną nocy)
  • wykorzystanie swojego „daru” i intelektu do rozwiązywania zbrodni. Próba odpokutowania za siebie lub innych.
   • Mick St. John od początku źle się czuł ze swoim wampiryzmem, dlatego też został prywatnym detektywem, a po „zabójstwie” żony jeszcze bardziej poświęcił się pomaganiu innym.
   • Henry nie planował zostać dźgnięty sztyletem i „przemieniony”. Stało się to podczas jego podróży do Stanów Zjednoczonych, gdzie miał zacząć nowe życie z dala od ojca handlującego niewolnikami. Jego zaangażowanie w osobistą misję zapewne po części wynikało z piętna, jakim obarczyły go działania ojca, który próbując utrzymać firmę robił to, co robił.

Jego największa siła tkwi w intelekcie. Jest znawcą historii, posiada wiedzę z zakresu medycyny. A przede wszystkim dżentelmenem. Taki „idealny” mężczyzna: wyrozumiały, wykształcony, oddany sprawie z wyjątkowym głosem.

Ona, Jo Martinez, policjantka z balastem – ojciec miał zatargi z prawem, mąż prawnik. Taka włoska wersja Cate Backett, choć bardziej stonowana.

Jest jeszcze Abe, w którego postaci twórcy nawiązali do kolejnych istotnych wydarzeń historycznych, jakimi były Holocaust, Auschwitz, wojna w Wietnamie. .

Ameryka prezentowana z perspektywy Nowego Yorku, nieodcinająca się od Europy, która miała swój udział w jej formowaniu.

Jak dla mnie, serial ma to coś w sobie, co niby już znane potrafi zaintrygować widza. Te nieustanne nawiązania historyczno-kulturowe mogą być powodem do zainteresowania się historią i hybrydowością US.

Do tego wszystkiego dołączają się postacie, których zaletą poza w/w cechami są ich charaktery. Tu nie ma miejsca na nudę, cały czas się dzieje. A wszystko dzięki dynamicznym i zróżnicowanym charakterom bohaterów.

Dodatkowo Forever pokazuje progres poprzez wykorzystywanie doświadczeń wywodzących się z przeszłości. Ważne jest jednak, aby iść do przodu, wyciągać wnioski i nie stać w miejscu.

I jak tu nie zacząć oglądać.

____________________________________

A jakie są wasze skojarzenia?

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

Blog na WordPress.com.

Up ↑

%d blogerów lubi to: