Muzyczna Piątka #2


https://ununsplash.imgix.net/photo-1416339306562-f3d12fefd36f?q=75&fm=jpg&s=dd8bffcffb3d622bea05c74d203121c6

Witajcie w kolejnej odsłonie Muzycznej Piątki zdominowanej przez nieprzeciętnych artystów, których odkryłam dzięki Spotify.

Ta lista odtwarzania jest zdecydowanie spokojniejsza od poprzedniej. Zrezygnowałam w niej z nadmiernej elektroniki, którą ograniczyłam na rzecz akustycznych brzmień gitar. Pojawia się tu także wielu brytyjskich artystów. Nie ma tu raczej muzyki typowo popularnej, więc jeżeli myślisz, że znajdziesz w tym miejscu KYGO, wycofaj się.

Bardziej surowe dźwięki, które za moment usłyszycie, pasują nie tylko na jesienne popołudnia, ale także na wiosenne wieczory. Jest prosto, a zarazem emocjonalnie. Nie ma nudy.

Słuchając całości warto zwrócić uwagę na znaczenia tekstów Fina i jego kolegów z zespołu. To, co oni tworzą to prawdziwy muzyczny maistersztyk, co nie zdarza się często.

„Looking Too Closely” jest najlepszym na to dowodem. Podczas słuchania można odnieść wrażenie, że jest utwór dotyczy każdego, poza nami. Jednak, jeśli poznamy go bardziej zaczyna do nas docierać jego uniwersalny przekaz. Ty się nie chcesz zranić, nie chcesz się ukarać, a jednak … Prosto, ludzko i bezpośrednio.

Na szczególne wyróżnienie zasługuje także Roo Panes i jego opowieść o malowaniu nieba w różnorodne pasy. Mnóstwo tu indywidualizmu oraz zachęcania do wydeptywania własnych ścieżek pośród tych już istniejących. Najpierw biel, a później inne kolory, ma być różnorodnie, mamy tańczyć z nowymi kolorami.

Podobne historie ukrywają się w pozostałych utworach, podczas słuchania którch nie tylko „oczyszczamy umysł”,ale również oddcinamy się od rzeczywistości. Tworząc własne fantazje, bo nie tylko książki rozwijają wyobraźnię. Muzyka też ma taką moc:)

_________________________________________________

Poniżej jak playlista na Spotify z bonusem.

Zdjęcie: Jeff Sheldon

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

Blog na WordPress.com.

Up ↑

%d blogerów lubi to: