4 twarze Alexandry Stan (2014)


Osoby obserwujące rumuńską scenę muzyczną z pewnością kojarzą Alexandre Stan.Jej ostatni duży hit pojawił się w 2011, później ze względu na problemy osobiste, w tym pobicie przez menadżera, usunęła się trochę w cień, lecz w 2014 wydana zostanie jej nowa płyta.

W międzyczasie wydała kilka singli, lecz nie podbijały one już list przebojów jak Mr.Saxobeat. Wokalistka specjalizuje się w prostych nieskomplikowanych utworach. Jej teledyski, z resztą jak wielu gwiazd jej pokroju nie są zbyt wysublimowane. Mimo to dziewczyna uparcie trenuje i robi co do niej należy.

Porównując ją do INNY, która w tym roku świętuje 6 lat na scenie muzycznej, jej osiągnięcia nie są zbyt duże, a wykonywane przez nią wersje akustyczne nie mają takiej magii, jak jej koleżanki po fachu. Gdzie jest problem?

Po pierwsze problemy z menadżerem. Dzika umowa i oddanie pełnej kontroli nad finansami – Bo ja się na tym nie znam, ufam Tobie, więc się tym zajmiesz.- przypuszczam, że mogło to tak wyglądać. Młoda dziewczyna chcąca śpiewać oddała całą swoją karierę w ręce specjalistów, a tym samym stała się ich marionetką.

Porównując struktury teledysków, to widać postęp. Mnie najbardziej podoba się ten, do utworu Dance, który pojawił się jako pierwszy. Dla mnie jest on skrzyżowaniem INNY z Ericiem Pridzem. Jest to bardzo dobrze skonstruowana opowieść, podobnie jak kolejna propozycja, która jest odpowiedzią na wydarzenia z przeszłości, taką terapią i przestrogą, iż nie zawsze trzeba żałować odejścia tego drugiego.

Te dwa teledyski są czysto popkulturowe, kolorowe, oderwane od rzeczywistości, teatralne. Nie są one złe, tylko inne; takie ułożone popowe opowiastki.

Generalnie jej twórczość nie jest zła, jednak brakuje mi w jej wizerunku autentyczności; możliwe, że jeszcze jej nabierze, gdyż na chwilę obecną jest wciąż jedną z wielu śpiewających rumuńskich dziewczyn. Choć czas pokaże, gdyż pewien postęp już widać – miejmy nadzieje, iż znalazła odpowiedni management i od teraz będzie tylko lepiej.


Zdjęcie znalezione na: http://www.contactmusic.com

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

Blog na WordPress.com.

Up ↑