4 remixy, które mogą zastąpić Tobie kawę


NRJ Master-mix

Jest dziś poniedziałek, jeden z najbardziej znienawidzonych dni tygodnia, ale problemy z dobudzeniem ma chyba niemalże każdy od czasu do czasu.

Dziś proponuję Wam do dołączenia chociaż na moment do grupy fanów muzyki klubowej/elektronicznej, która jest skrzyżowaniem wielu rozmaitych gatunków muzycznych.

Na początek przyznam się,że nie jestem ekspertem, tylko fanem, którego przygoda z tym rodzajem muzyki zaczęła się kilkanaście lat temu. Jako dzieci pokolenia Technotronic, Snap i wielu podobnych znamy magię tej muzyki.

Zdaję sobie sprawę fenomenu muzycznego, łatwości przyjmowania, ale jednocześnie totalnie nie rozumiem kwestii wizerunkowych. Bass, Bass, piwko, impreza, weekend – dziewczyny w mocnym makijażu ze sztuczną blond fryzurą. Może się mylę, bo nigdy nie poszłam na dyskotekę z obawy o samą siebie, jedną w dzikim tłumie, za którym nie przepadam. Jednocześnie nie zamierzam krytykować nikogo z branży – każdy jest inny, mamy prawo do wyrażania swojej indywidualności, bo przecież gwarantuje nam to demokracja opleciona kapitalizmem.

Nie ma dwóch takich samych charakterów, są podobne, ale nie takie same.To samo jest z kulturą, muzyką. – Można nie lubić niektórych gatunków, choć czasami gdzieś skycie w ciemnym kącie zagląda się do nich, z ciekawości.

Dla mnie muzyka klubowa, dance, electro istniała zawsze – w domu, w głośnikach na cały regulator, taka 10-20 minutowa impreza wydzielająca endorfiny i ładująca rozładowany akumulator życia, i pomimo, iż cały ubiegły tydzień się wyciszałam,to gdzieś tam, choć na chwilę, podczas jazdy na rowerze musiałam włączyć coś rodem z niemieckich czy rumuńskich klubów muzycznych, bo niestety w tym słuchaniu soulu i innych kremowych brzmień tęskniłam do tych 10 minut odświeżającego i pobudzającego rytmicznego powiewu dźwięków.

I owszem odeszłam trochę od tematu, jednak linki do podcastów i remiksów są tu jak najbardziej na miejscu.

Na koniec jednak w bonusie chciałabym polecić stację energy.de – tak to niemiecka stacja radiowa, gdzie zachęcam do poszukiwania profilowanych stacji – ja ostatnio często zaglądam do Mastermix, ale Dance i Dub Step też się przydają.(http://www.energy.de/webradio/index.php?play=11)

Owszem w Polsce też można słuchać online radia Planeta.fm, lecz ja wybieram niemieckie stacje, by choć trochę osłuchać się z językiem podczas bloku reklamowego lub wybierając radio z konkretnego regionu, bo kto wie, może będę musiała wyemigrować za jakiś czas – nikt tego nie wie, a znajomość dwóch języków obcych to podstawa w XXI wieku.
_______________

Zdjęcie: zmodyfikowany screen ze strony: energy.de

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

Blog na WordPress.com.

Up ↑

%d blogerów lubi to: