Produkcje WIGS, o których mogłeś(-aś) nie słyszeć.


Obrazek

Temat produkcji WIGS zapoczątkowałam w październiku 2013 w poście:https://kulturalnyswiatm.wordpress.com/2013/10/22/misja-wigs/ . Od tego czasu niekiedy zaglądam na stronę, lub po prostu na ich konto na YouTube, w poszukiwaniu ciekawych produkcji, których mnie trochę brakuje w tym całym internetowo- telewizyjnym zgiełku.

Jak już wspominałam wcześniej filmy, seriale, wszelkie produkcje dokumentalne produkowane przez tę grupę dotyczą ponadczasowych, niedopowiedzianych historii kobiet, ich życia, emocji, czyli w sumie tego, co je otacza.

Najnowsza produkcja WIGS, Delirium opowiada o miłości, jako chorobie, która zniekształca nas jako jednostki społeczne. Ponadto Emma Roberts wchodząca amerykańska 23-letnia aktorka idealnie wpasowuję się w klimat tej produkcji opartej na książce pod tym samym tytułem autorstwa Lauren Oliver. Film wyreżyserował Rodrigo Garcia, syn Gabriela Garcii Marqueza.

Delirum, utożsamiane także z tłumaczeniem to „zespół zaburzeń świadomości, któremu towarzyszą iluzje, omamy wzrokowe, słuchowe, dotykowe i inne oraz lęk i pobudzenie psychomotoryczne, zaburzenia snu, przy czym objawy te nasilają się często wieczorem i nocą. Omamy układać się mogą w niezwykle żywe wizje przypominające film, którym towarzyszą urojenia „dziania się” (tzn. chory ma poczucie uczestnictwa w rozgrywających się przed jego oczami wydarzeniach).” Generalnie jest w tym trochę prawdy, jednak … (tu dopowiedzcie sobie sami po lekturze filmu).

Inną produkcją WIGS, która mnie ujęła to miniserial Dakota opowiadający o pokerzystce, która ponownie została zaproszona do gry, kosztem wychowywania syna, poniekąd stanowiącego przeszkodę lub będącego przyczyną podejmowania przez nią tego wyzwania. W serialu gra Jena Malone znana m.in z filmów: Igrzyska śmierci: W pierścieniu ognia (2013) oraz Sucker Punch (2011).


Wyjaśnienie ‚delirium’ cytowane w Wikipedii pod hasłem ‚majaczenie’ pochodziło z Adam Bilikiewicz: Organiczne zaburzenia psychiczne. W: Adam Bilikiewicz(red.): Psychiatria. T. II Psychiatria kliniczna. Wrocław: Urban&Partner, 2002, s. 108-110. ISBN 8387944726.

Zdjęcie: screen ze strony http://www.watchwigs.com/s/delirium

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

Blog na WordPress.com.

Up ↑

%d blogerów lubi to: