Misja WIGS.


Internet to sieć naczyń połączonych. Bardzo często szukając jednego, znajdujemy coś innego, tak było także w tym przypadku.

Zaczęło się od fragmentu filmu Flashdance Moją uwagę przykuła wtedy główna bohaterka grana przez Jennifer Beals. Rozpoznałam ją, ponieważ grała ona również w serialu  The L World, który oglądałam w wakacje.

Czytając info o Beals natrafiłam na wzmiankę o wspólnym projekcie z Troian Bellisario (Pretty Little Liars). Podążając tym tropem dotarłam do mini-serialu poruszającego problem molestowania kobiet w armii.

Lauren.

Powyższy problem został tu oczywiście przedstawiony w pigułce, ale być może jest to kolejna okazja, aby porozmawiać na ten temat, gdyż liczba kobiet w czynnej służbie wzrasta, a problem nie znika.

Serial liczy 2 sezony. Każdy odcinek trwa maximum 10 minut, więc oglądanie zajmuje 3h, może trochę więcej.

Bohaterka.

Lauren walczy o sprawiedliwość w świecie pełnym intryg. Wszyscy są przeciwko niej, ponieważ wolą postępować według powszechnie znanych już zasad, jednocześnie bojąc się o własne posady.

Wykorzystywanie serialu do pokazania istniejącego już problemu to powszechnie znany i sprawdzony model służący to rozpoczęcia dyskusji na ważne, ale czasami unikane przez wszystkich, gdyż nie lubiane przez wszystkich tematy, do których kwalifikuje się problem przemocy seksualna w armii.

Owszem, niekiedy wina jest po obu stronach i zapewne zdarzają się również takie przypadki, ale są one w zdecydowanej mniejszości. Poza tym problem w rozwiązywaniu tego typu spraw tkwi w konserwatywnym myśleniu, że wojsko to wciąż miejsce tylko i wyłącznie dla mężczyzn. No bo po co ona tu? Ale także w próbie ukrycia faktu, bo przecież nic się nie dzieje. No bo co?

Rola Troian, jak i sam serial zostały pozytywnie ocenione m.in przez Huffington Post, ale również sama stacja, sam serial zdobył kilka nagród: CableFax Awards („LAUREN” – Best Online-Only/Mobile-Only Show), nagrody na New York Festivals (GOLD MEDAL-TROIAN BELLISARIO „Lauren” – Best Performance by an Actress; SILVER MEDAL WINNER, „LAUREN” – Best Drama Series).

Początki WIGS sięgają maja 2012. Jego założycielami są scenarzyści, reżyserzy i producenci: Jon Avnet (Czarny Łabędź, Smażone zielone pomidory), Rodrigo Garcia. Kanał oferuje obecnie ok. 150 różnych epizodów, w tym 7 krótkich filmów oraz 10 dokumentów. We wszystkich dominują kobiety, w różnym wieku, z różnorakim bagażem doświadczeń. Jedne służą w armii, inne grają w pokera, są matki. Wszystko kręci się wokół ich emocji na tle codzienności. Wśród aktorek można zobaczyć, poza wymienionymi wcześniej Bellisario i Beals, również Jennifer Garner, Maura Tierney, Julia Stiles, Dakota Fanning, Grace Gummer. Całość dostępna jest na YT i na stronie – watchwigs.com.

Więcej:

http://www.watchwigs.com/about

http://www.youtube.com/user/wigs?feature=watch

https://twitter.com/WIGS

http://www.huffingtonpost.com/dar-dowling/troian-bellisario-soldier_b_3349307.html


http://m.newsweek.pl/kobiety-w-armii-usa-seks-na-rozkaz,63421,1,1.html

http://natemat.pl/65123,wielka-zmiana-w-armii-usa-kobiety-pojda-na-pierwsza-linie-frontu

Zdjecie:

www.examiner.com

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

Blog na WordPress.com.

Up ↑

%d blogerów lubi to: