Uliasha


https://kulturalnyswiatm.files.wordpress.com/2013/10/15422-uliasha2.png?w=736

Mogła być kolejną Radwańską. Wybrała muzykę. Czy podjęła słuszny wybór? Ocena nie należy ode mnie. Aczkolwiek przyznam, że wybrała bardzo trudny rodzaj muzyki.

Styl preferowany przez Uliashe z pewnością znajdzie swoją niszę rynkową, ale na chwilę obecną nadaje się na małe rodzinne eventy. Potencjał, w każdym bądź razie jest, natomiast czeka ją jeszcze bardzo dużo pracy. Może tu chodzi o wizerunek, może za mało pokazuje pazur. Trudno jest gdybać o przyczynach.

Dzisiejszy rynek muzyczny jest dość skomplikowany, a może zawsze był? Na światło dzienne wychodzą „gwiazdy”, które w większości mają przeciętne umiejętności wokalne, nie piszą samodzielnie tekstów, bądź też pozwalają się manipulować innym. Nie pokazują siebie, są mało autentyczne. Urszula Kołodziejczyk, bo tak się nazywa bohaterka tego tekstu. Jest autentyczna, a na pewno świadoma tego, co chce robić w życiu. Czy podjęła słuszną decyzję? Czas pokaże. Dobra rada: nie bierz przykładu z Patty, czy innych „artystek”. Z resztą może gdyby i ona trochę popracowała, a na pewno otoczyła się prawdziwymi muzykami nie stała by się negatywną bohaterką internetu.

Słuchając jej piosenek dochodzę do wniosku, iż artystka  powinna się skupić na tworzeniu/współtworzeniu muzyki klubowej, bo wychodzi jej to naprawdę dobrze. Nic nie narzucam, z resztą, sami porównajcie i oceńcie.

Nie zabraniam jej oczywiście tworzyć tego typu piosenek, absolutnie. Piszę tylko z perspektywy specyficznego odbiorcy. Przyznaję jednak, że, jeżeli to co robi jest słuszne, bo dobre z pewnością, to jej muzyka sama się obroni. Sama znajdzie swoich odbiorców.

Artystka wielokrotnie przywołuje w wywiadach nazwisko Anny German, jako inspiracji. Interesujący wybór, jak na 22 -latkę. Trudny repertuar, który wymaga więcej niż tylko odśpiewania. Tu musi być serce i dusza. Nie można tego robić tak po prostu, ot tak.

Maxim, jedna z inspiracji Uliashy:


Uliasha (Urszula Kołodziejczyk) jest z pochodzenia pół-rosjanką. Jej pasja do muzyki zaczęła się w dzieciństwie, brała udział w licznych przeglądach i konkursach. Od 15 roku życia sama pisze teksty. Gatunkowo dominują melodyjne ballady popowe, ale pojawiają się także delikatne klubowe brzmienia. W karierze pomaga jej tata, który komponuje dla niej muzykę.

Od 6. roku życia uprawia czynnie tenis ziemny, w którym wielokrotnie zdobywała medale na Mistrzostwach Polski.


Wywiad dla telewizji Rodin TV:

http://www.youtube.com/watch?v=q7L8_1ZlMxI#t=469

Inny wywiad:

http://www.rumuzzik.pl/2014/04/wywiad-uliasha.html

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

Blog na WordPress.com.

Up ↑

%d blogerów lubi to: